top of page

ЗАТВЕРДЖЕНО

Рішення Катеринопільської селищної ради

“_24_” вересня 2021 р. № 11-22/VІІІ

 

 

 

 

 

 

 

С Т А Т У Т

КАТЕРИНОПІЛЬСЬКОГО ЦЕНТРУ РОЗВИТКУ ДИТИНИ «СОНЕЧКО»

 

 

(НОВА РЕДАКЦІЯ)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Схвалено конференцією закладу  

 31 серпня 2021 р.,протокол №2

 

 

                   1. Загальні положення

  1.  Катеринопільський центр розвитку дитини «Сонечко» (надалі – Заклад) перебуває у комунальній власності Катеринопільської територіальної громади.

  2.  Катеринопільський центр комплексного дошкільного виховання «Сонечко» внесено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 21.09.1995 за №10081200000000067.

  3.  Відповідно до рішення Катеринопільської селищної ради від 30.10.2007 №18-7/V “Про перейменування ЦКДВ “Сонечко”  змінено найменування закладу з “Центр комплексного дошкільного виховання “Сонечко” на “Катеринопільський центр розвитку дитини “Сонечко”.

1.4. Юридична адреса Закладу: 20501, Черкаська область, Звенигородський район, смт Катеринопіль, провулок Набережний, 10.

1.5. Заклад  є юридичною особою, діє на підставі Статуту, має самостійний баланс, реєстраційні рахунки в органах Державного казначейства, ідентифікаційний код юридичної особи, печатку, штамп, бланк з власними реквізитами. Заклад є бюджетною неприбутковою організацією.

1.6. Засновником Закладу є Катеринопільська селищна рада (далі – Засновник).   

Органом управління Закладом є відділ освіти молоді та спорту Катеринопільської селищної ради (далі – орган управління освітою).

1.7. Повне найменування Закладу: Катеринопільський центр розвитку дитини «Сонечко».

Скорочене найменування Закладу: Катеринопільський ЦРД «Сонечко».

1.8. Заклад у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України  "Про освіту", "Про дошкільну освіту", Положенням  про заклад дошкільної освіти, що затверджується постановою Кабінету Міністрів України, рішеннями Засновника та наказами уповноваженого ним органу, іншими нормативно-правовими актами, власним статутом, що затверджується  Засновником.

        1.9. Заклад здійснює свою діяльність за наявності ліцензії на право провадження освітньої діяльності у сфері дошкільної освіти, виданої у встановленому законодавством України порядку. Невиконання Закладом ліцензійних умов може бути підставою для позбавлення його ліцензії на провадження освітньої діяльності у сфері дошкільної освіти.

1.10. Заклад  самостійно приймає рішення в межах автономії, обсяг якої визначається законодавством України про освіту та цим статутом.

1.11. Діяльність Закладу будується на принципах гуманізму, демократизму, незалежності від політичних, громадських і релігійних організацій та об’єднань, взаємозв’язку розумового, морального, фізичного і естетичного виховання, органічного поєднання загальнолюдських духовних цінностей із національною історією і культурою, диференціації та оптимізації змісту і форм освіти, науковості, розвиваючого характеру навчання та його індивідуалізації.

1.12. Мовою освітнього процесу в Закладі є державна мова.

1.13. Головною метою Закладу є забезпечення реалізації права дитини, у тому числі дитини з особливими освітніми потребами, на доступність і безоплатність здобуття дошкільної освіти, створення умов для її фізичного, розумового і духовного розвитку.

У Закладі забезпечується догляд за дітьми, їх розвиток, виховання і навчання відповідно до вимог Базового компонента дошкільної освіти (Державного стандарту дошкільної освіти).

        1.14. Основними завданнями Закладу є:

збереження та зміцнення фізичного, психічного і духовного здоров'я дитини;

виховання у дітей любові до України, шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій і звичаїв, державної мови, регіональних мов або мов меншин та рідної мови, національних цінностей українського народу, а також цінностей інших націй і народів, свідомого ставлення до себе, оточення та довкілля;

формування особистості дитини, розвиток її творчих здібностей, набуття нею соціального досвіду;

виконання вимог Базового компонента дошкільної освіти (Державного стандарту дошкільної освіти), забезпечення соціальної адаптації та готовності продовжувати освіту;

здійснення соціально-педагогічного патронату сім'ї.

1.15. Заклад:

задовольняє потребу громадян відповідної території в здобутті дошкільної освіти;

забезпечує відповідність рівня дошкільної освіти вимогам Базового компонента дошкільної освіти (Державного стандарту дошкільної освіти);

створює безпечні та нешкідливі умови розвитку, виховання та навчання дітей, режим роботи, умови для фізичного розвитку та зміцнення здоров'я відповідно до санітарно-гігієнічних вимог та забезпечує їх дотримання;

формує у дітей гігієнічні навички та основи здорового способу життя, норми безпечної поведінки;

сприяє збереженню та зміцненню здоров'я, розумовому, психологічному і фізичному розвитку дітей;

здійснює соціально-педагогічний патронат, взаємодію з сім'єю, поширює серед батьків психолого-педагогічні та фізіологічні знання про дітей дошкільного віку;

планує свою діяльність та формує стратегію розвитку закладу;

формує освітню програму закладу;

забезпечує добір і розстановку кадрів;

додержується фінансової дисципліни, зберігає матеріально-технічну базу;

здійснює інші повноваження відповідно до законодавства.

1.16. Медичне обслуговування дітей здійснюється у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України,  медичними працівниками, які входять до штату Закладу.

       1.17. Харчування дітей здійснюється відповідно до Закону України "Про дошкільну освіту", порядку, встановленого Кабінетом Міністрів України, наказів Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства освіти і науки України, рішень Засновника чи уповноваженого ним органу.

Відповідальність за організацію харчування дітей у Закладі,  додержання вимог санітарного законодавства, законодавства про безпечність та якість харчових продуктів покладається на Засновника, орган управління освітою та керівника Закладу. Норми та порядок організації харчування здобувачів освіти встановлюються Кабінетом Міністрів України та рішеннями Засновника.

        1.19. Контроль за охороною здоров’я та якістю харчування здобувачів освіти здійснюється відповідно до законодавства.

1.20. Заклад забезпечує прозорість та інформаційну відкритість своєї діяльності шляхом  формування відкритих та загальнодоступних ресурсів та оприлюднює на  власному веб - сайті інформацію, перелік якої визначається законодавством про освіту.

1.21.  Взаємовідносини Закладу  з юридичними і фізичними особами визначаються договорами, що укладаються між ними.

1.22. Особливості відносин між Закладом та політичними  партіями (об'єднаннями) і релігійними організаціями визначаються  Законом України «Про освіту».

1.23. Особи, винні у порушенні законодавства про дошкільну освіту, несуть відповідальність у порядку, встановленому законами України.

1.24. Державний нагляд (контроль) у сфері дошкільної освіти здійснюється відповідно до Закону України "Про освіту".

 

  1. Організація освітнього процесу

2.1. Заклад планує свою роботу самостійно, відповідно до стратегії розвитку Закладу, що затверджується органом управління освітою, та річного плану роботи, що затверджується директором Закладу.

2.2. Процедура досягнення дітьмирезультатів навчання (набуття компетентностей), передбачених Базовим компонентом дошкільної освіти, визначається освітньою програмою Закладу, що схвалюється педагогічною радою Закладу та затверджується директором Закладу. Освітні програми, що розробляються на основі типових освітніх програм, не потребують окремого затвердження центральним органом забезпечення якості освіти.

Здобуття дошкільної освіти дітьми з особливими освітніми потребами здійснюється за окремими програмами і методиками, розробленими на основі Базового компонента дошкільної освіти МОН, за погодженням з МОЗ.

Для забезпечення індивідуалізації освітнього процесу для дітей з особливими освітніми потребами відповідно до висновку інклюзивно-ресурсного центру про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини, індивідуальної програми реабілітації дитини з інвалідністю (за наявності) складається індивідуальна програма розвитку, що розробляється командою психолого-педагогічного супроводу.

2.3. На основі освітньої програми Заклад складає план роботи, що конкретизує організацію освітнього процесу. План роботи складається, як правило, на навчальний рік та літній період та  затверджується директором Закладу.

Заклад самостійно визначає форми організації освітнього процесу. Розклад організації освітнього процесу затверджується директором Закладу до початку навчального року.

2.4. Додаткові освітні послуги, які не визначені Базовим компонентом дошкільної освіти, вводяться лише за згодою батьків дитини або осіб, які їх замінюють, за рахунок коштів батьків або осіб, які їх замінюють, фізичних та юридичних осіб на основі угоди між батьками або особами, які їх замінюють, та Закладом у межах гранично допустимого навантаження дитини.

2.5. За рекомендаціями інклюзивно-ресурсного центру та письмовою заявою батьків або осіб, які їх замінюють, Заклад забезпечує доступ до освітнього процесу асистента дитини з особливими освітніми потребами. Асистент дитини з особливими освітніми потребами проходить медичний огляд відповідно до вимог законодавства.

2.6. Навчальний рік у Закладі починається 1 вересня і закінчується 31 травня наступного року. З 1 червня до 31 серпня (літній період) у Закладі проводиться оздоровлення дітей.

2.7. У Закладі встановлено режим роботи з п’ятиденним робочим тижнем (вихідні дні – субота, неділя, святкові, неробочі дні). Початок роботи Закладу о  7.30 год., закінчення – о 18.00 год.

Тривалість перебування дітей у Закладі – 10.5 год.

2.8. До Закладу приймаються діти віком від одного до шести (семи) років.

Групи комплектуються за одновіковими та різновіковими ознаками, відповідно до нормативів наповнюваності. Наповнюваність груп дітьми становить:

для дітей віком до одного року – до 10 осіб;

для дітей від 2 до 3 років - до 15 осіб;                                               

для дітей від 3 до 6 років - до 20 осіб; 

для дітей з фонетико - фонематичним недорозвитком мови – 12 осіб;

в літній період - до 15 осіб.

Наповнюваність різновікової групи (у тому числі в літній період) у Закладі - до 15 осіб;

в інклюзивній груп і (за наявності) - не більше трьох дітей з особливими освітніми потребами.

Засновник може встановлювати меншу наповнюваність груп у Закладі залежно від демографічної ситуації.

У разі звернення одного з батьків або іншого законного представника дитини з особливими освітніми потребами у Закладі утворюються інклюзивні та/або спеціальні групи відповідно до Порядку організації діяльності інклюзивних груп у закладах дошкільної освіти, що затверджується постановою Кабінету Міністрів України.

За бажанням одного з батьків або іншого законного представника дитини у Закладі дитина може перебувати протягом дня або короткотривало (неповний день). Для дітей, які перебувають у Закладі короткотривало, можуть утворюватися окремі групи. У Закладі можуть функціонувати чергові групи в ранкові та вечірні години.

Заклад може здійснювати соціально-педагогічний патронат сім’ї з метою забезпечення умов для здобуття дошкільної освіти дітьми дошкільного віку з особливими освітніми потребами, які потребують корекції фізичного та/або розумового розвитку, але не відвідують заклади дошкільної освіти, та надання консультаційної допомоги сім’ї. Діти, які перебувають у Закладі короткотривало чи під соціально-педагогічним патронатом, обліковуються у Закладі.

      2.9. Порядок зарахування, відрахування та переведення вихованців до Закладу для здобуття дошкільної освіти здійснюється відповідно до Положення про заклад дошкільної освіти, що затверджується постановою Кабінету Міністрів України, та цього статуту.

Зарахування дітей до Закладу здійснюється директором Закладу протягом календарного року на вільні місця у порядку черговості надходження заяв про зарахування. Заява про зарахування подається особисто одним із батьків або іншим законним представником дитини. Зарахування дитини здійснюється згідно з відповідним наказом директора Закладу.

До заяви про зарахування дитини до Закладу додаються:

копія свідоцтва про народження дитини;

медична довідка, видана відповідно до статті 15 Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб”, разом з висновком про те, що дитина може відвідувати Заклад.

Для зарахування дитини з особливими освітніми потребами, до групи компенсуючого типу для дітей з вадами мовлення (логопедичної групи)  до Закладу та утворення інклюзивних груп до заяви про зарахування додається висновок інклюзивно-ресурсного центру про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини.

Для зарахування дитини з інвалідністю до Закладу до заяви про зарахування додаються:

копія медичного висновку про дитину з інвалідністю віком до 18 років, виданого лікарсько-консультативною комісією закладу охорони здоров’я, або копія посвідчення особи, яка одержує державну соціальну допомогу відповідно до Закону України “Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю”;

      копія індивідуальної програми реабілітації дитини з інвалідністю.

      Першочергово до  Закладу зараховуються діти, які:

1) проживають на території обслуговування Закладу (в разі її встановлення Засновником (органом управління освітою)).

2) є рідними (усиновленими) братами та/або сестрами дітей, які вже здобувають дошкільну освіту в такому Закладі;

3) є дітьми працівників  Закладу;

4) належать до категорії дітей з особливими освітніми потребами, що зумовлені порушеннями інтелектуального розвитку та/або сенсорними та фізичними порушеннями;

5) належать до категорії дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які влаштовані під опіку, у прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу, патронатну сім’ю, а також усиновлених дітей;

6) перебувають у складних життєвих обставинах та на обліку в службі у справах дітей;

7) діти з числа внутрішньо переміщених осіб чи діти, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів;

8) мають право на першочергове зарахування до закладів освіти відповідно до закону.

Під час подання заяви про зарахування дитини до Закладу  один з батьків або інший законний представник дитини повинен пред’явити оригінал документа, що підтверджує право на першочергове зарахування дитини, та зазначити його реквізити у заяві. У разі коли право на першочергове зарахування не підтверджено, дитина зараховується до Закладу на загальних підставах.

Після зарахування до Закладу дітей, які належать до категорій, визначених цим пунктом, здійснюється зарахування на вільні місця інших дітей, батьками або іншими законними представниками яких подано в установленому порядку заяви про зарахування.

2.10. Переведення вихованців з однієї вікової групи до іншої в межах Закладу та формування його новостворених груп здійснюється щороку наприкінці літнього періоду, але не пізніше 31 серпня.

2.11. За вихованцем зберігається місце у Закладі у літній період та у таких випадках:

у разі хвороби вихованця, його санаторного лікування, реабілітації;

у разі карантину в Закладі;

на час відпустки одного з батьків або іншого законного представника дитини.

Вихованці старшого дошкільного віку, які здобувають дошкільну освіту у Закладі та на початок літнього періоду є такими, яких зараховано до закладу загальної середньої освіти, за бажанням одного з батьків або іншого законного представника дитини можуть продовжувати здобувати дошкільну освіту в Закладі до кінця літнього періоду.

2.12. Відрахування вихованців з Закладу може здійснюватися:

1) за заявою одного з батьків або іншого законного представника дитини, що подавав заяву про зарахування (крім випадків, коли рішенням органу опіки та піклування або суду місце проживання дитини визначено з іншим із батьків);

2) на підставі медичного висновку про стан здоров’я дитини, що виключає можливість її подальшого перебування у Закладі відповідного типу;

3) у разі досягнення вихованцем станом на 1 вересня повних семи років (для дітей з особливими освітніми потребами - повних восьми років), що передбачає його відрахування до 31 серпня поточного року;

4) у разі переведення вихованця до іншого закладу дошкільної освіти;

5) у разі невідвідування дитиною Закладу протягом двох місяців підряд упродовж навчального року без поважних причин.

Керівник Закладу зобов’язаний письмово із зазначенням причин повідомити одного з батьків або іншого законного представника дитини про відрахування дитини не менш як за десять календарних днів до такого відрахування.

Відрахування дитини із закладу дошкільної освіти здійснюється відповідним наказом директора Закладу.

 

 

3.Учасники освітнього процесу у Закладі

3.1. Педагогічні працівники Закладу у партнерстві з батьками або іншими законними представниками дитини забезпечують єдність навчання, виховання і розвитку вихованців у рамках освітнього процесу, створюють безпечне освітнє середовище, вільне від будь-яких проявів насильства та булінгу (цькування).

Учасники освітнього процесу взаємодіють на основі поваги один до одного, дотримання правил внутрішнього розпорядку Закладу та цього статуту.

Учасниками освітнього процесу у Закладі є:

діти дошкільного віку (вихованці);

педагогічні працівники: директор, вихователь-методист, вихователі, асистенти вихователів,  інструктор з фізкультури, вчитель-логопед, вчитель-хореограф, практичний психолог, вихователь по зображувальній діяльності, керівники гуртків, інші працівники, посади яких передбачені штатним розписом Закладу;

помічники вихователів;

медичні працівники;

асистенти дітей з особливими освітніми потребами;

батьки або особи, які їх замінюють.

3.2. Права дитини у сфері дошкільної освіти визначені законодавчими та іншими нормативно-правовими актами, цим статутом.

3.3. Дитина має право на:

безоплатну дошкільну освіту в Закладі;

безпечні та нешкідливі для здоров'я умови утримання, розвитку, виховання і навчання;

 

безоплатне медичне обслуговування у Закладі;

захист від будь-якої інформації, пропаганди та агітації, що завдає шкоди її здоров'ю, моральному та духовному розвитку;

захист від будь-яких форм експлуатації та дій, які шкодять здоров'ю дитини, а також від фізичного та психологічного насильства, приниження її гідності;

здоровий спосіб життя.

3.4. Дітям з особливими освітніми потребами гарантовано право на:

відвідування Закладу з гнучким режимом роботи та їх утримання за рахунок бюджетних коштів;

отримання психолого-педагогічної допомоги в інклюзивно-ресурсному центрі.

Діти з особливими освітніми потребами, що зумовлені порушеннями інтелектуального розвитку та/або сенсорними та фізичними порушеннями, мають право на першочергове зарахування до Закладу.

3.5. Дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, гарантовано право на утримання у Закладі за рахунок бюджетних коштів.

3.6. Залучення вихованців під час освітнього процесу до виконання робіт чи до участі у заходах, не пов’язаних з виконанням освітньої програми, забороняється.

3.7. Права та обов'язки педагогічних працівників визначаються законами України "Про освіту", "Про дошкільну освіту"та іншими нормативно-правовими актами.

         3.8. Педагогічний працівник закладу дошкільної освіти - особа з високими моральними якостями, яка має вищу педагогічну освіту за відповідною спеціальністю та/або професійну кваліфікацію педагогічного працівника, забезпечує результативність та якість роботи, а також фізичний і психічний стан якої дозволяє виконувати професійні обов'язки. Призначення на посаду та звільнення з посади педагогічних працівників здійснюється директором Закладу.

         3.9. Педагогічне навантаження педагогічного працівника - час, призначений для здійснення освітнього процесу. Педагогічне навантаження  на тиждень становить:

директора – 40 годин;вихователя – методиста – 36 годин;вихователя  – 30 годин; вихователя інклюзивної групи - 25 годин; асистента вихователя інклюзивної групи - 36 годин; практичного психолога – 40 годин; музичного керівника – 24 години; інструктора з фізкультури – 30 годин;вчителя – логопеда – 20 годин; керівника гуртка – 18 годин; вчителя-хореографа - 18 годин. що відповідає тарифній ставці.

  1. Оплата праці педагогічних працівників та інших працівників Закладу здійснюється згідно з Кодексом законів про працю України та іншими нормативно-правовими актами.

  2.  Педагогічне навантаження педагогічного працівника Закладу обсягом менше тарифної ставки встановлюється лише за його письмовою згодою у порядку, передбаченому законодавством України.

  3.  Педагогічні працівники мають право на додаткову оплачувану відпустку. Тривалість відпустки помічників вихователів становить 28 календарних днів.

  4.  Трудові відносини у Закладі регулюються законодавством України про працю, законами України "Про освіту", "Про дошкільну освіту" та іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них.

  5.  Атестація педагогічних працівників Закладу є обов'язковою і здійснюється, як правило, один раз на п'ять років відповідно до Типового положення про атестацію педагогічних працівників України, затвердженого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері освіти.

За результатами атестації педагогічних працівників Закладу визначається відповідність педагогічного працівника займаній посаді, встановлюється його кваліфікаційна категорія та/чи присвоюється педагогічне звання.

У міжатестаційний період відповідно до Закону України «Про освіту» педагогічні працівники підвищують власну кваліфікацію, яка може здійснюватися за різними видами (навчання за освітньою програмою, стажування, участь у сертифікаційних програмах, тренінгах, семінарах, семінарах-практикумах, семінарах-нарадах, семінарах-тренінгах, вебінарах, майстер-класах тощо) та у різних формах (інституційна, дуальна, на робочому місці (на виробництві) тощо).

3.15. Педагогічні та інші працівники Закладу несуть відповідальність за збереження життя, фізичного і психічного здоров’я вихованців згідно із законом.

3.16. Працівники Закладу проходять періодичні безоплатні медичні огляди в установленому законодавством порядку.

3.17. До основних обов’язків медичних працівників, які безпосередньо забезпечують медичний супровід в Закладі, належить:

моніторинг стану здоров’я, фізичного та нервово-психічного розвитку дітей, надання їм невідкладної медичної допомоги;

здійснення контролю за своєчасністю проходження медичних оглядів, у тому числі поглиблених, організація виконання профілактичних та оздоровчих заходів, оцінка їх ефективності;

здійснення контролю за організацією та якістю харчування, дотриманням раціонального режиму освітньої діяльності, навчального навантаження;

медичний контроль за виконанням санітарно-гігієнічного та протиепідемічного режимів;

проведення санітарно-просвітницької роботи серед дітей, батьків або інших законних представників дитини та працівників Закладу.

3.18. Права, обов’язки та соціальні гарантії інших працівників Закладу регулюються трудовим законодавством та трудовими договорами.

3.19. Батьки або особи, які їх замінюють, мають право:

вибирати заклад дошкільної освіти та форму здобуття дитиною дошкільної освіти;

обирати і бути обраними до органів громадського самоврядування Закладу;

звертатися до відповідних органів управління освітою з питань розвитку, виховання і навчання своїх дітей;

захищати законні інтереси своїх дітей у відповідних державних органах і суді;

бути на громадських засадах асистентом дитини з особливими освітніми потребами або визначити особу, яка виконуватиме обов’язки асистента дитини.

3.20.  Батьки або особи, які їх замінюють, зобов'язані:

виховувати у дітей любов до України, повагу до національних, історичних, культурних цінностей Українського народу, дбайливе ставлення до довкілля;

забезпечувати умови для здобуття дітьми старшого дошкільного віку дошкільної освіти за будь-якою формою;

постійно дбати про фізичне здоров'я, психічний стан дітей, створювати належні умови для розвитку їх природних задатків, нахилів та здібностей;

поважати гідність дитини;

виховувати у дитини працелюбність, шанобливе ставлення до старших за віком, державної мови, регіональних мов або мов меншин і рідної мови, до народних традицій і звичаїв.

3.21. Інші права та обов’язки батьків і осіб, які їх замінюють, визначаються Законом України "Про освіту".

 

 

4. Управління Закладом

4.1. Управління Закладом здійснюють Засновник, орган управління освітою, директор; педагогічна рада; вищий колегіальний орган громадського самоврядування.

4.2. Права та обов’язки Засновника Закладу (органу управління освітою) визначаються законами України "Про освіту", «Про дошкільну освіту», «Про місцеве самоврядування в Україні».

4.3. Органи громадського самоврядування та піклувальна рада мають право брати участь в управлінні Закладом у порядку та межах, визначених законодавством про освіту та цим статутом.

4.4. Директор Закладу здійснює безпосереднє управління Закладом і несе відповідальність за освітню, фінансово-господарську та іншу діяльність Закладу освіти.

4.5. Директором Закладу може бути особа, яка є громадянином України, вільно володіє державною мовою, має вищу педагогічну освіту, стаж педагогічної та/або науково-педагогічної роботи не менше трьох років, організаторські здібності, стан фізичного і психічного здоров’я, що не перешкоджає виконанню професійних обов’язків.

Директора Закладу призначає на посаду та звільняє з посади орган управління освітою.

4.6. Повноваження (права і обов’язки) та відповідальність директора Закладу визначаються законами України "Про освіту", «Про дошкільну освіту» та цим статутом.

4.7. Директор Закладу видає в межах своєї компетенції накази та контролює їх виконання.

4.8. Директор Закладу:

організовує діяльність Закладу;

вирішує питання фінансово-господарської діяльності Закладу;

призначає на посаду та звільняє з посади працівників, визначає їх функціональні обов’язки;

забезпечує організацію освітнього процесу та здійснення контролю за виконанням освітніх програм;

забезпечує функціонування внутрішньої системи забезпечення якості освіти;

забезпечує умови для здійснення дієвого та відкритого громадського контролю за діяльністю Закладу;

сприяє та створює умови для діяльності органів самоврядування Закладу;

сприяє здоровому способу життя вихованців та працівників Закладу;

забезпечує створення у Закладі безпечного освітнього середовища, вільного від насильства та булінгу (цькування);

забезпечує відкритість і прозорість діяльності Закладу, зокрема шляхом оприлюднення публічної інформації відповідно до вимог законів України "Про освіту""Про доступ до публічної інформації""Про відкритість використання публічних коштів" та інших законів України;

здійснює зарахування, переведення, відрахування дітей;

організовує документообіг та звітність відповідно до законодавства;

звітує щороку на конференції Закладу про свою роботу та виконання стратегії розвитку Закладу;

створює умови для реалізації прав та обов’язків усіх учасників освітнього процесу, в тому числі реалізації академічних свобод педагогічних працівників, індивідуальної освітньої траєкторії та/або індивідуальної програми дітей;

здійснює інші повноваження, передбачені законодавством.

4.9. Преміювання директора Закладу,  установлення  йому  надбавок  і доплат   до   посадового  окладу,  надання  матеріальної  допомоги здійснюються за рішенням  органу управління освітою  у  межах  наявних коштів на оплату праці.

4.10. Колегіальним постійно діючим органом управління Закладом є педагогічна рада, повноваження якої визначаються Законом України "Про дошкільну освіту" та цим статутом.

До складу педагогічної ради Закладу входять усі педагогічні працівники Закладу. До складу педагогічної ради Закладу можуть входити голови батьківських комітетів, фізичні особи, які провадять освітню діяльність у сфері дошкільної освіти.

На засідання педагогічної ради можуть бути запрошені представники громадських об’єднань, педагогічні працівники закладів загальної середньої освіти, батьки або особи, які їх замінюють. Особи, запрошені на засідання педагогічної ради, мають право дорадчого голосу.

Головою педагогічної ради є керівник Закладу. Педагогічна рада обирає зі свого складу секретаря на навчальний рік.

Педагогічна рада Закладу:

схвалює освітню програму Закладу, оцінює результативність її виконання та виконання Базового компонента дошкільної освіти, хід якісного виконання програм розвитку, виховання і навчання дітей;

формує систему та затверджує процедури внутрішнього забезпечення якості освіти, зокрема систему та механізми забезпечення академічної доброчесності;

розглядає питання вдосконалення організації освітнього процесу у Закладі;

визначає план роботи Закладу та педагогічне навантаження педагогічних працівників;

затверджує заходи щодо зміцнення здоров’я дітей;

обговорює питання підвищення кваліфікації педагогічних працівників, розвитку їхньої творчої ініціативи;

затверджує щорічний план підвищення кваліфікації педагогічних працівників;

заслуховує звіти педагогічних працівників, які проходять атестацію;

розглядає питання впровадження в освітній процес найкращого педагогічного досвіду та інновацій, співпраці з іншими закладами освіти, фізичними та юридичними особами, які сприяють розвитку освіти;

визначає шляхи співпраці Закладу з сім’єю;

ухвалює рішення щодо відзначення, морального та матеріального заохочення учасників освітнього процесу;

розглядає питання щодо відповідальності працівників Закладу та інших учасників освітнього процесу за невиконання ними своїх обов’язків;

має право ініціювати проведення позапланового інституційного аудиту Закладу та проведення громадської акредитації Закладу;

розглядає інші питання, віднесені законом до її повноважень.

Рішення педагогічної ради Закладу вводяться в дію рішеннями директора Закладу.

4.11. Вищим колегіальним органом громадського самоврядування Закладу є конференція Закладу, яка скликається не менше одного разу на рік та формуються з учасників освітнього процесу (50 відсотків працівників Закладу, обраних загальними зборами трудового колективу; батьків вихованців або осіб, які їх замінюють, обраних батьківськими зборами у кількості, що відповідає кількості обраних працівників).

4.12. Конференція Закладу:

щороку заслуховує звіт керівника Закладу, оцінює його діяльність і за результатами оцінки може ініціювати проведення позапланового інституційного аудиту Закладу;

розглядає питання освітньої, методичної, фінансово-господарської діяльності Закладу;

затверджує основні напрями вдосконалення освітнього процесу, розглядає інші найважливіші напрями діяльності Закладу;

схвалює статут Закладу, зміни до нього.

Конференція правочинна, якщо в її роботі бере участь не менше половини представників кожної з двох категорій. Рішення приймається простою більшістю голосів присутніх.

Право скликати конференцію мають орган управління освітою, директор Закладу, у тому числі за пропозицією учасників освітнього процесу (якщо за це висловилось не менше третини їх загальної кількості шляхом подання заяв), органів самоврядування учасників освітнього процесу.

4.13. У Закладі діють органи батьківського самоврядування (батьківські збори); органи самоврядування працівників (загальні збори трудового колективу).

4.14. У Закладі в установленому порядку можуть створюватись рада Закладу (скликається у період між конференціями), піклувальна рада.

 

  1. Фінансово-господарська діяльність, матеріально-технічна база Закладу

5.1. Фінансово-господарська діяльність Закладу здійснюється відповідно до Бюджетного кодексу України, Законів України “Про освіту”, “Про дошкільну освіту”“Про місцеве самоврядування в Україні” та інших нормативно-правових актів, рішень Засновника.

5.2. Утримання та розвиток матеріально-технічної бази Закладу фінансуються за рахунок коштів Засновника.

5.3. Джерелами фінансування Закладу можуть бути кошти:

бюджету селищної територіальної громади;

батьків або осіб, які їх замінюють;

добровільні пожертвування та цільові внески фізичних і юридичних осіб;

інші кошти, не заборонені законодавством.

Заклад може надавати платні освітні та інші послуги, перелік яких затверджує Кабінет Міністрів України. Засновник (орган управління освітою) має право затверджувати переліки платних освітніх та інших послуг, що не увійшли до переліку, затвердженого Кабінетом Міністрів України.

5.4. Бухгалтерський облік та звітність Закладу здійснюються бухгалтерською службою органу управління освітою.

5.5. Штатний розпис розробляється директором Закладу на основі Типових штатних нормативів закладів дошкільної освіти, затверджених центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері освіти за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику та затверджується органом управління освітою.

5.6. Матеріально-технічна база Закладу включає будівлі, споруди, земельну ділянку, комунікації, інвентар, обладнання, інше. Майно Закладу належить йому на правах, визначених чинним законодавством.

5.7. Вимоги до матеріально-технічної бази Закладу визначаються відповідними будівельними та санітарно-гігієнічними нормами і правилами. Примірні переліки матеріально-технічного оснащення закладів дошкільної освіти, ігрового, навчально-дидактичного обладнання закладів дошкільної освіти затверджуються центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки.

5.8. Об’єкти та майно Закладу не підлягають приватизації чи використанню не за освітнім призначенням, крім надання в оренду з метою надання послуг, які не можуть бути забезпечені безпосередньо Закладом, пов’язаних із забезпеченням освітнього процесу або обслуговуванням учасників освітнього процесу, з урахуванням визначення органом управління можливості користування державним нерухомим майном відповідно до законодавства.

5.9. У разі припинення юридичної особи (у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення) активи Закладу передаються одній або кільком неприбутковим організаціям (закладам освіти) або зараховуються до доходу бюджету.

 

6. Реорганізація, ліквідація Закладу

6.1. Рішення про створення, реорганізацію, ліквідацію, перепрофілювання (зміну типу) Закладу  приймає Засновник відповідно до вимог законодавства.

6.2. У випадку реорганізації права та зобов’язання Закладу переходять до правонаступників відповідно до чинного законодавства або визначених Засновником закладів освіти.

6.3. При реорганізації, ліквідації чи перепрофілюванні (зміні типу) Закладу  його працівникам і вихованцям гарантовано дотримання їх прав, відповідно до чинного законодавства.

 

7. Порядок внесення змін до статуту Закладу

7.1. Зміни та доповнення до цього Статуту розробляються Закладом та затверджуються Засновником  шляхом викладення Статуту у новій редакції.

7.2. Зміни та доповнення до цього Статуту підлягають обов’язковій державній реєстрації у порядку, встановленому законодавством України.

 

8. Прикінцеві положення

8.1. З питань, що не врегульовані цим статутом, Заклад керується чинним законодавством України.

8.2.Якщо одне з положень статуту буде визнано недійсним, це не стосується решти його положень.

8.3. Якщо одне із положень статуту в зв’язку із внесенням змін до законодавства стає таким, що йому суперечить, Засновник застосовує норми, передбачені новим законодавством та зобов’язуються внести відповідні зміни до Статуту.

 

Директор                                                                   Алла КРАВЧЕНКО      

bottom of page